VIII Cross Straceńców 2018

cross2018 2

Dnia 21 kwietnia 2018 r. grupa strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie, pod nazwą Fire Fighters Głogów, wzięła udział w VIII Crossie Straceńców organizowanym na Torze Motocrossu Górków w Głogowie. Strażacy pobiegli w sztafecie w składzie: Grzegorz Karpiński, Sebastian Siniawa, Szymon Szydłowski, Rafał Gryga, Tomasz Jasek, Maciej Grembski.

 

Każdy z uczestników sztafety miał do przebiegnięcia kilometr po trudnym terenie obejmującym wzniesienia, zbiegi oraz zróżnicowaną nawierzchnię. Trudna trasa i pełne słońce dawały w kość nawet największym twardzielom. Strażacy rywalizowali w kategorii dowolnych zorganizowanych grup bez limitu wiekowego na dystansie 6 x 1000m.
Wspaniałą ideą tego biegu jest nie tylko walka by zmierzyć się z własnymi słabościami, ale również fakt, że strażacy mogli pobiec dla ciężko chorego Jasia Walosa, którego leczenie wymaga dużych nakładów środków finansowych, które dla jego rodziny nie są osiągalne bez wsparcia
z zewnątrz.
Organizator biegu czyli Firma Sport Górski Jerzy Górski, znany z polskiego filmu „Najlepszy”, wpadła na pomysł by dzięki tak dużej popularności tej imprezy sportowej można było zwrócić uwagę na trudną sytuację Jasia i zorganizować dla niego zbiórkę pieniędzy. Ogromną dumą napawał strażaków fakt, że mogli walczyć o zwycięstwo z napisem ,,Biegnę dla Jasia”.
W klasyfikacji generalnej strażacy zajęli 11 miejsce na 49 drużyn biorących udział w biegu.